На расписаном јавном Конкурсу за финансирање и суфинансирање пројеката из области дигитализације културног наслеђа и савременог стваралаштва од 11. јануара 2019. године, Библиотека „Глигорије Возаровић“ из Сремске Митровице конкурисала je пројектом Набавка опреме за дигитализацију старе и ретке књиге као културног наслеђа.

Решењем о додели средстава по овом Конкурсу, Библиотеци су одобрена средства у износу од 350.000 динара. Одобреним средствима је финансирана техничка опрема, односно набавка скенера и фотоапарата за потребе дигитализације покретног културног наслеђа.

Овом приликом се захваљујемо Министарству културе и информисања на пруженој финансијској подршци.

Пројектни тим:

Борка Беуковић Ћосић, руководилац пројекта Драгана Нешковић, члан пројектног тима Душанка Милорадић, члан пројектног тима