Градска књижница Бели Манастир, Средишња књижница Мађара у Републици Хрватској, организовала је стручни  међународни скуп „ Прича из моје књижнице“ који се одржао 7. и 8. новембра 2019. године. Скуп се одржао  у Кнежевим Виноградима а поводом обележавања дана града Белог Манастира.

На дводневном скупу учествовао је  велики број  библиотекара из Хрватске, Мађарске, Србије и Словачке. После стручног дела скупа организован је за све учеснике  излет у Парк природе Копачки рит.

Из Библиотеке „ Глигорије Возаровић“  на стручном скупу су  учествовали библиотекари са два рада. Виши дипломирани библиотекар Моравка Тодић је за тему имала „ Живот и рад Глигорија Возаровића“ а са заједничким радом представиле су се и виши дипломирани библиотекар Борка Беуковић- Ћосић и библиотекар Драгана Нешковић са темом рада „Културно наслеђе Срба И Хрвата у сремскомитровачкој Библиотеци“. Скупу је присуствовао и  Рајко Секулић вд директора Библиотеке ” Глигорије Возаровић”

Са одржаног скупа штампан је зборник радова.