У уторак, 19. новембра  2019. године  у Библиотеци ” Глигорије Возаровић” одржана је промоција књиге ” Сремска Митровица у монографијама и записима” аутора мр Живка Попова. Промоција је одржана у организацији Библиотеке ” Глигорије Возаровић” и Историјског архива ” Срем”. У књизи је приказан кратки приступ за преко шездесет монографија. ” Скоро све монографије настале су током XX века- да будемо још одређенији у другој половини XX века.Та послератна атмосфера испуњавала је све области друштвеног и привредног живота што је видљиво у великом броју монографија.То потврђују монографије ” Сремска Митровица 1959″, Митровица 1969″.Као и оне које се односе на Болницу, на Гимназију, на Дрвни комбинат, на ” Историјски архивСрем”, На Завод за заштиту споменика културе, на развој спорта…Аутори ових монографија су бројни доктори наука, универзитетски професори, академици, врхунски новинари, изврсни познаваоци историје града који су, подстакнути својим интимним интересовањима за прошлост града или вођени својим истраживачким инстиктом, трагали за још неистраженим појединостима које град у својој вишемиленијумској историји крије- све је то истовремено и потврда величине и значаја Сремске Митровице, али и свих оних који су стварали такву Митровицу” Текст преузет из књиге “Сремска Митровица у монографијама и записима”.
У програму учествовали:
др проф Ненад Лемајић, рецензент