У петак, 22. марта 2019. године у оквиру програма сталног стручног усавршавања у библиотечко- информационој делатности одржан је у Библиотеци ,,Глигорије Возаровић”  стручни акредитовани семинар ,,Иновације у библиотекарству – какву библиотеку желимо”.

О трендовима и иновацијама у библиотекарству, праћењу потреба корисника, креирању иновативних услуга и њиховој одрживости , говорила је Беба Станковић, виши дипломирани библиотекар из Народне библиотеке Србије. Део свог међународног искуства преточила је у излагање, те су библиотекари имали прилику да се упознају са примерима добре праксе из иностраних библиотека кроз реализацију иновативних пројеката.

Семинару су присуствовали библиотекари јавних библиотека из Инђије, Ирига, Руме, Старе Пазове, Шида и Сремске Митровице.