У уторак, 2. априла 2019. године у Библиотеци „Глигорије Возаровић“ одржан је акредитовани семинар за школске библиотекаре. Семинар под називом „Пут књиге у школској библиотеци “ је акредитован од стране Завода за унапређивање образовања и васпитања, а предавачи су биле др Драгана Грујић и др Гордана Ђоковић, професорке на Катедри за библиотекарство и информатику Филолошког факултета у Београду.

Унапређивање знања из области стручних библитечких послова – инвентарисање, стручна и предметна обрада и класификација публикација, као и сарадња наставника и библиотекара у појединим тематским сегментима, развијање креативности у презентовању фонда у циљу развијања читалачких навика и укуса ученика, су неке од тема које су разматране на овом семинару.

У радној и опуштеној атмосфери библиотекари основних и средњих школа Сремског округа су разменили искуства, стекли нова и проширили постојећа знања у области своје струке.