У четвртак, 29 новембра 2018. године у Библиотеци „ Глигорије Возаровић“ одржано је документарно вече  под називом „Нека куца срце мога Срема“.

То је емисија која је емитована пуних 13 година на Радију „ М“ ( касније Радио- телевизија „ М“) а припремао је и водио проф. мр Живко Попов. То је била образовно забавна емисија која је упознавала слушаоце са богатом баштином Срема , посебно Сремске Митровице, од најстаријих времена па све до средине двадесетог века.

Проф. мр Живко Попов је Завичајном одељењу Библиотеке поклонио аудио записе емитованих емисија „ Нека куца срце мога Срема“, који служе као основа за реализацију овог програма.

Тема овога пута су били вино, бећари и бећарци.

У музичком делу програма учествовао је Тамбурашки састав „ Срем“ под уметничким руководством Зорице Опачић, стихове о вину   говорили  глумци Душанка Анојчић и Никола Јаношевић.

Програм реализовала и водила виши библиотекар Моравка Тодић.