Роман „ Чистилиште“ аутора Младена Першића из Сремске Митровице, добитник књижевне награде „ Пегаз“. У категорији романа, од пристиглих 398 наслова, I место је освојио роман „ Чистилиште“. 26. октобра 2018. године на 63. Међународном сајму књига у Београду, у сали „ Васко Попа“, одржана је десета јубиларна,свечана додела књижевне награде „ Пегаз“ у организацији Књижевне омладине Србије, на основу књижевног конкурса у истоименој едицији књижевних првенаца.

Овогодишњи чланови жирија били су: директор издавачке куће,Верица Секирарски, писац и уредник програма Библиотеке „ Милутин Бојић“ из Београда, Карло Астрахан,директор Удружења „ Таласи“ из Београда.

Специјални гост: Александар Гаталица, добитник НИН – ове награде за роман „Велики рат“ 2012.

Промоција романа „ Чистилиште“ одржана је у Библиотеци „ Глигорије Возаровић“ 15. октобра 2018. године