У четвртак, 25. априла 2019. године у Библиотеци ” Глигорије Возаровић” одржана је промоција изабраних и нових књига Душка М. Петровића, поводом 50 година књижевног рада.

Петровић је на промоцији нагласио да је јединство најлакше остварити у оквиру културе и уметности. Шеф Представништва Републике Српске у Србији Млађен Цицовић уручио је донацију од 300 књига, аутора и издавача из Републике Српске, Библиотеци ” Глигорије Возаровић”.

Цицовић је изјавио  Срни да је и ова донација, као и раније, значајна јер подстиче и јача сарадњу Србије и Српске у области културе и доприноси очувању културе, традиције, језика и писма.

У музичком делу програма учествовале су професорице Музичке школе ” Петар Кранчевић”, Ивана Миросављевић, гитара и Тијана Милаковић, виолина.