Пригодним програмом у подне, у петак 3. фебруара, обележена је 157. година постојања Библиотеке “Глигорије Возаровић”. Присутне је поздравио директор Слободан Кекић, док је у уметничком делу програма наступио камерни хор под руководством Војилава Бугарског, који већ шест година ради при Библиотеци. Конферансијер овог дела програма био је Димитрије Штимац. У наставку су присутни имали прилику да погледају кратак видео запис о запосленима у Библиотеци, ауторке Милијане Дмитровић Торма. Традиционално, завршетак програма био је посвећен корисницима, сарадницима и пријатељима Библиотеке, којима су додељене захвалнице.
Захвалнице за највише прочитаних књига добили су:
Лука Кузминац, Дечје одељење;
Милица Долинај, Омладински кутак;
Нада Ђаковић, Одељење за одрасле;
Миланка Дракулић, Огранак Босут;
Љубинка Спасојевић, Огранак Јарак;
Нада Цветинчанин, Огранак Кузмин;
Александар Живић. Огранак Мартинци;
Сара Нешић, Огранак Чалма.
За највернијег посетиоца креативних радионица захвалницу је добила Нина Наградић.
Највише поклоњених књига у 2022. години Душанка и Јова Милорадић.
За изузетну сарадњу и популарисање библиотечко-информационе делатности захвалнице су додељене;
Војиславу Бугасрком, породици Ђукић и компанији Eaton Electric d.o.o.