Пригодним програмом у подне, у понедељак 5.2.2024. године, обележена је 158. годишњица постојања Библиотеке „Глигорије Возаровић“. Свечаност су отворили и у уметничком делу програма наступили гитаристи музичко-креативног центра „Вивак“ : Теодора Малешевић, Јана Бијелић, Тања Имбришић, Сара Теодосић, Александра Турудић и Миа Лемајић, са Драженом Мареком. У име запослених и своје лично име присутнима се обратио директор Слободан Кекић, док је ретроспективу 2023. године кроз библиотечке програме урадила Милијана Дмитровић Торма. О прослави Савиндана у Српској грађанској читаоници у периоду од 1866. до 1926. године говорила је Ружица Станковић, а присутни су имали прилику да погледају електронску изложбу старих разгледница из фонда Завичајног одељења коју је припремила Моравка Тодић. Традиционално директор Слободан Кекић, уз помоћ Мирјане Јовановић,  доделио је захвалнице корисницима и сарадницима Библиотеке.

Захвалнице су додељене корисницима са највише прочитаних књига у 2023. години:

1. Алексеј Васиљевић, Дечје одељење;
  2. Алекса Гаџурић, Омладински кутак;
  3. Данило Меденица, Одељење за одрасле
  4. Душанка Томашевић, Огранак Босут;
  5. Валентина Козенко, Огранак Јарак;
  6. Јованка Станковић, Огранак Кузмин;
  7. Сава Маринковић, Огранак Мартинци;
  8. Ивана Кородић, Огранак Чалма.

За најверније посетиоце креативних радионица захвалнице су добили Весна и Душан Цвијановић.

За дародавца са навише поклоњених књига у 2023. години захвалницу је добила Марица Михајловић.

За подршку и сарадњу захвалницу је добила Драгица Пољак, библиотекар у ОШ „Свети Сава“, а за медијску подршку Дијана Шћекић- „Озон медиа“.